Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)
0

0.00 грн.

Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)

0

0.00 грн.

Щавель горобиний

Щавель горобиний
Щавель горобиний
Распространение:
Рослина росте майже по всій Європі, Західній, Середній та Північній Азії від Великобританії до Японії. Є популяція у горах Атлас у Північній Африці. Щавель горобиний завезений у США, де став інвазійним видом. Щавель горобиний надає перевагу бідним поживними речовинами, пухким, кислим ґрунтам. Росте на піщаних луках, кам'янистих поверхнях. Віддає перевагу вологим ґрунтам, тому виживає в заплавах річок та поблизу боліт.
Название на рус.:
Щавель воробьиный, щавелек, щавель малый
Название на лат.:
Rumex acetosella
Опис
Щавель горобиний (Rumex acetosella) — вид квіткових рослин родини Гречкові (Polygonaceae). Один із звичайних бур'янів на кислих ґрунтах полів, луків, лісових галявин. Цвіте у травні-червні. Рослина дводомна.

Стебло пряме, розгалужене, 15-60 см заввишки. Листки чергові, нижні — списовидні, черешкові, верхні — ланцетні або лінійно-ланцетні, майже сидячі. Суцвіття — квітки в рідких китицях, що утворюють нещільну волоть. Оцвітина майже не розростається. Цвіте в червні-липні, часто в перший рік життя. Корінь стрижневий з розгалуженнями, на яких утворюються вегетативні бруньки і зачатки дочірніх пагонів. Плід — тригранний горішок.