Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)
0

0.00 грн.

Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)

0

0.00 грн.

Дурман звичайний

Дурман звичайний
Дурман звичайний
Распространение:
Переважно середня і південна смуга європейської частини країни. Середня Азія, Крим, Кавказ, Алтай. Введений в культуру в Україні і Краснодарському краю. Там же культивується і дурман індіанський — Datura innoxia Mill. Місце проживання. На пустирях, городах, уподовж доріг, поблизу житла, на полях. Інколи зустрічаються промислові чагарники. Заготівка. Збирають з обережністю розвинене листя у фазі цвітіння рослини до самої осені, але в суху погоду. Осінню висмикують всю рослину, обривають листя, стебла спалюють, золу використовують на добриво. Перед спалюванням стебел струшують насіння з коробочок.
Название на рус.:
Дурман обыкновенный, дурман вонючий
Название на лат.:
Datura stramonium
Опис
Дурман звичайний (Datura stramonium L.) — однорічна трав'яниста рослинна родини пасльонових (Solanaceae) з гіллястим порожнистим стеблом.

Інші назви: дурок-зілля, дуроп'ян, колючки, корольки, бодяк, одур-трава, дурзілля, біс-дерево, скажене зілля, отрута, немиця, дендира, дурнишник, чудофай. Родова назва «датура», ймовірно, походить від арабського «таторах» («тат» — колоти) через колючі плоди, вкриті твердими шипами.

Листки яскраво-зелені з блідою нижньою поверхнею. Квіти великі, з лійкоподібними білими віночками. Плід — коробочка, покрита численними колючками. Вся рослина отруйна. Явища отруєння: сильний біль голови, сухість у роті, нервове збудження, психічні розлади. Дурман є однією з найбільш отруйних рослин.