Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)
0

0.00 грн.

Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)

0

0.00 грн.

Залізниця гірська

Залізниця гірська
Залізниця гірська
Распространение:
Поширена в Лісостепу та Степу України. Засмічує багаторічні трави, озимі та ярі зернові, зрідка просапні культури. Отруйна рослина. Однорічна яра, в південних районах зимуюча рослина. У Тернопільській області — регіонально рідкісна трав'яниста рослина. Внесена до «Переліку рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослинного світу на території Тернопільської області» (рішення Тернопільської обласної ради від 11 листопада 2002 № 64).
Название на рус.:
Железница горная
Название на лат.:
Sideritis montana
Опис
Залізниця гірська (Sideritis montana L.) — рослина родини Глухокропивові (Lamiaceae). Зростає на кам'янистих схилах.

Стебло — від основи підведене, вище — пряме, просте або розгалужене, зрідка опушене.

Листки — супротивні, опушені, нижні — короткочерешкові, довгастоланцетні, середні та верхні — сидячі, видовженоеліптичні або еліптично-ланцетні, шорсткі. Суцвіття — квітки зібрані у довгі переривчастоколосовидні суцвіття. Віночок жовтий. Корінь — стрижневий.

Плід — горішок. Форма — оберненояйцевидний тригранний з бородавчастою поверхнею. Колір — сірувато-бурий або коричневий. Розмір — довжина 1,25-2, ширина 1- 1,25, товщина 0,75-1 мм. Маса 1000 нас — 0,75-1 г.

Сходить — у квітні — травні, восени — в серпні — вересні, Цвіте — цвіте в червні — липні. Плодоносить — в липні — серпні.