Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)
0

0.00 грн.

Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)

0

0.00 грн.

Комірна міль2

Комірна міль2
Комірна міль2
Распространение:
Шкідники зерна та зернопродуктів
Опис

Поширена повсюдно. Пошкоджує зерно і зернопродукти в складах, а на півдні ареалу — і в полі. Гусениці пошкоджують зерно в період наливання. Лабораторна культура зернової молі використовується для масового розведення паразита трихограми.
Метелик у розмаху крил 11 – 19 мм. Передні крила вузькі, з гострими верхівками, від сіруватожовтого до солом’яножовтого кольору з домішками коричневих лусочок; задні крила вузькі з гострими верхівками, сріблястосірі; бахрома передніх і задніх крил широка. Яйце розміром 0,5 мм, овальне, свіжовідкладене — біле, в подальшому — жовте. Гусениця, що тільки відродилась, червонувата, а яка завершила розвиток — біла або жовта, 7 – 8 мм завдовжки. Лялечка — 6 – 6,5 мм, жовта, кінець черевця з трьома тупими шипиками та рідкими тонкими волосками.

Зимують гусениці й лялечки в зернівках. Самки відкладають яйця по одному на зерно, найчастіше в борозенку. Плодючість — до 200 яєць. Гусениці, що відроджуються через 7 – 8 діб, дуже рухливі й активно розшукують зручне місце для проникнення в зернівку. Проникнувши в неї, гусениця живиться її вмістом, вигризаючи при цьому порожнину. Весь розвиток гусениці відбувається в зерні, там же вона й заляльковується. У одній зернівці

Пшениці або ячменю буває тільки одна гусениця, а в зерні кукурудзи — двітри. Вхідний отвір вузький, біля нього завжди є залишки екскрементів. Перед заляльковуванням гусениця розширює отвір, затягуючи його павутиною. При виході метелика лялечка з зерна не висувається. Оптимальною для розвитку шкідника в усіх стадіях є температура 27 – 28 °С. Увесь цикл розвитку при 14,3 °С триває 113 діб, при 21 °С — 35, при 27,5 °С — 28 діб. Вологість зерна нижче 14 % спричинює загибель яєць і гусениць. У зерносховищах може розвиватися до 8 поколінь за рік. У полі на півдні ареалу розвивається до двох поколінь.