Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)
0

0.00 грн.

Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)

0

0.00 грн.

Береговушка узбережна

Береговушка узбережна
Береговушка узбережна
Распространение:
Поширена в Україні у степовій зоні, в Криму.
Ряд:
Двокрилі — Diptera
Семейство:
Береговушки — Ephydridae
Название на рус.:
Прибрежная муха
Название на лат.:
Ephydra macellaria
Опис
Пошкоджує рис.
Муха до 4 мм завдовжки, металічнозеленкуватого кольору, з довгими прозорими крилами, ноги з червонуватим відтінком. Личинки до 7 мм, бруднобілі або жовтуваті, на черевці дев’ять пар несправжніх ніжок, а на кінці тіла два довгих відростки з дихальцями. Пупарій темнокоричневий з хвостовим відростком, загалом повторює форму личинки.

Зимують дорослі комахи під рослинними рештками, грудочками землі на каналах, узбіччі доріг, нерозораних чеках. Виліт мух спостерігається наприкінці квітня — на початку травня. Відкладання яєць починається на 2 – 3тю добу після затоплення чеків на вологий ґрунт, прикореневу частину сходів рису, бур’янів. Плодючість самки становить 80 – 90 яєць. Ембріональний розвиток триває 6 – 7 діб. Масове відродження личинок відбувається наприкінці травня. Вони підгризають корінці, молоді стебельця і листочки. Розвиток личинок триває впродовж близько трьох тижнів. Заляльковуються личинки на стебельцях, корінцях, листочках рису та бур’янах. Стадія лялечки триває 7 – 10 діб. Після вильоту мух екзувії лялечок залишаються на рослинах. Виліт мух другої генерації відбувається у липні — серпні. Личинки другого покоління не спричинюють загибелі рослин, але здатні ослабити їх, що призводить до зменшення урожайності.

Личинки першого покоління завдають найбільшої шкоди в період від появи сходів до повного кущіння, коли пошкоджені рослини навіть спливають на поверхню води. Розвивається в трьох поколіннях. Чисельність шкідника обмежують ті самі тварини, що й комарика.

Заходи захисту. Дотримання рисових сівозмін, сівба з достатнім загортанням насіння, знищення бур’янів, дотримання режиму зрошення в період сходів — повного кущіння, дворазове скидання води та підсушування чеків упродовж 4 – 5 діб з інтервалом 8 – 12 діб. Обприскування інсектицидами так само, як проти рисового комарика. ЕПШ під час сходів — 30 – 40 імаго/100 помахів сачком або у фазу сходи — третій листок — 30 – 40 личинок/м2.

Подібний цикл розвитку має береговушка рисова — EphydramicansHal., яка пошкоджує підводні частини стебел рису.