Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)
0

0.00 грн.

Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)

0

0.00 грн.

Довгоносик короїд плодовий

Довгоносик короїд плодовий
Довгоносик короїд плодовий
Распространение:
Трапляється повсюдно
Ряд:
Твердокрилі — Coleoptera
Семейство:
Довгоносики — Curculionidae
Название на рус.:
Долгоносик-короед плодовый
Название на лат.:
Magdalis ruficornis
Опис
Пошкоджує яблуню, айву, сливу, аличу, абрикос, вишню, терен, горобину, троянду.

Жук завдовжки 2 – 3,5 мм, чорний, тіло довгасте, дещо розширене до заднього кінця; вусики жовті з темною булавою. Яйце розміром 0,6 × 0,24 мм, білувате, напівпрозоре. Личинка завдовжки 3 – 4 мм, біла або жовтувата, голова глибоко втягнута в тулуб.

Зимують личинки, що закінчили живлення, всередині гілок у кінці проточеного ходу. Личинки заляльковуються в першій декаді травня. На розвиток лялечки потрібно 12 – 15 діб. Жуки, що вийшли в середині травня, додатково живляться корою молодих пагонів і листям, вигризаючи в них круглі отвори. Літ і відкладання яєць триває до двох місяців. Самка відкладає яйця по одному, по два, рідше групами у вигризені в корі ямки. Плодючість — 100 – 120 яєць. Відроджені через 7 – 10 діб личинки спочатку прогризають ходи в корі, потім заглиблюються в луб. Пошкоджені гілочки відмирають і часто обламуються. Живляться личинки близько місяця і, завершивши розвиток, залишаються в кінці ходу до весни. За рік розвивається одна генерація. Найчастіше довгоносики завдають шкоди в розсадниках і молодих садах.

Відкладені яйця заражають Entedon ergias Walk., Poropoea difilippii Silv. і P. stollwerckii Fцrst.

Заходи захисту. Обрізання та спалювання пошкоджених гілок. При чисельності, яка перевищує 10 жуків на одне дерево, — обприскування інсектицидами в період масового льоту шкідника.