Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)
0

0.00 грн.

Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)

0

0.00 грн.

Галерука садова

Галерука садова
Галерука садова
Распространение:
Трапляється повсюдно
Ряд:
Твердокрилі — Coleoptera
Семейство:
Листоїди — Chrysomelidae
Название на рус.:
Козявка садовая
Название на лат.:
Galeruca pomonae
Опис
Пошкоджує шавлію мускатну, котовник закавказький та інші рослини.

Жук розміром 6 – 12 мм, чорного кольору, передньоспинка і надкрила жовтобурі; диск або втиснення на передньоспинці часто темнокоричневі або смоляночорні; тім’я здебільшого рудувате; 5й стерніт черевця часто з двома темнобурими плямами; тіло широкояйцеподібне, опукле, зі слабким блиском.

Яйце розміром 1,55 – 1,32 мм, жовте, еліпсоподібне, чарунки шестигранні.

Личинка — 12 – 14 мм; голова, верхній бік тіла і ноги чорнобурі, нижній бік зеленуватосірий; щетинки на тілі короткі, жовтуватобурі.

Лялечка 6 – 8 мм, блідожовта, овальна, щетинки темнобурі або чорні. Зимують запліднені яйця на стеблах котячої м’яти та інших трав’янистих рослин. Відродження личинок відбувається в середині квітня, до початку травня вихід їх завершується. Впродовж 35 – 40 діб личинки живляться, виїдаючи в листі невеликі отвори або об’їдаючи їх з країв. У разі високої чисельності сильно пошкоджують рослини, залишаючи незайманими головні жилки та черешки листків. Заляльковуються в поверхневому шарі у пухкому павутинному коконі. Тривалість стадії лялечки — 8 – 12 діб. Вихід жуків відбувається в другій половині червня. Вони відразу переходять на додаткове живлення на рослинах різних багаторічних родин. Через 10 – 15 діб інтенсивність їх живлення знижується, жуки ховаються під грудочками ґрунту, рослинними рештками і впадають у стан літньої діапаузи. Наприкінці серпня — на початку вересня знову стають активними, інтенсивно живляться, паруються і відкладають яйця. Масове відкладання яєць відбувається у вересні — на початку жовтня. Розвивається одна генерація за рік.

Відкладені яйця заражають евлофіди — Tetrastichus galerucivorus Hed., T. galerucae Fonsc., Tetracampe galerucae Fons., личинок, лялечок і жуків — мухатахіна — Picconia incurva Ztt.

Заходи захисту. Утримання поля в чистому від бур’янів стані. Знищення бур’янів на краях полів та вздовж лісосмуг. Застосування інсектицидів в осередках масового розмноження шкідника.