Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)
0

0.00 грн.

Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)

0

0.00 грн.

Глодова кружкова міль

Глодова кружкова міль
Глодова кружкова міль
Распространение:
Трапляється повсюдно
Ряд:
Лускокрилі — Lepidoptera
Семейство:
Крихітки молі — Lyonetiidae
Название на рус.:
Боярышниковая кружковая моль
Название на лат.:
Leucoptera scitiella
Опис
Пошкоджує яблуню, грушу, айву, вишню, сливу, персик, горобину, глід, березу.

Метелик з розмахом крил 6 – 7 мм, передні крила сріблястосірі; від верхівки крила по бахромі відходить три чорних штрихи; по внутрішньому краю поряд з верхівкою — світла пляма з дзеркальним блиском, відтінена з двох боків широкими чорними плямами; задні крила сірі; груди, черевце і ноги вкриті сріблястосірими лусочками. Яйце розміром 0,28 мм, світлосіре, овальне, зверху ввігнуте. Гусениця до 5 мм завдовжки, сіруватозелена з коричневою головою. Лялечка світлокоричнева в білому щільному ромбоподібному коконі.

Зимують лялечки в коконах серед опалого листя, під відсталою корою, в тріщинах кори. Виліт метеликів починається на початку — в середині квітня. Тривалість льоту метеликів становить 34 – 37 діб. Яйця самка відкладає на нижній, дуже рідко — на верхній бік листка. Середня плодючість — 55 – 60 яєць. Ембріональний розвиток триває 9 – 10 діб за температури 23 – 24 °С. Гусениця, не виходячи на поверхню листка, проникає в його тканини, прогризаючи хоріон біля основи яйця. Розвиток гусениці відбувається в міні впродовж 20 – 30 діб (літніх поколінь — 15 – 18 діб). Міна округлоплямоподібна з середнім діаметром близько 1 см, з концентричними колами темнокоричневих екскрементів, які просвічуються, з верхнього боку листка. Заляльковування весняних і літніх поколінь часто відбувається на листі, гусениці останнього покоління переходять на заляльковування під відсталу кору, в тріщини кори, під опале листя.

Упродовж вегетаційного періоду в Лісостепу розвивається три покоління, на півдні (Крим) — чотири покоління. Міни першого покоління в масовій кількості з’являються після цвітіння яблуні. При щільності в середньому 8 – 10 мін на листок відбувається передчасний листопад, що призводить до зменшення кількості та якості врожаю.