Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)
0

0.00 грн.

Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)

0

0.00 грн.

Горохова галиця

Горохова галиця
Горохова галиця
Распространение:
Трапляється повсюдно.
Ряд:
Двокрилі — Diptera
Семейство:
Галиці — Cecidomyiidae
Название на рус.:
Гороховая галлица
Название на лат.:
Contarinia pisi
Опис
Пошкоджує горох, чину, квасолю, вику.

Комарик розміром 1,5 – 1,8 мм, блідожовтий, з темними поперечними смужками на черевці; тіло й крила вкриті сірими або чорними волосками. Яйце розміром 0,2 мм, біле, овальне, має стебельце. Личинка розміром 2 – 3 мм, веретеноподібна, біла або блідожовта, голова не відокремлена.

Зимують личинки в коконах у ґрунті на глибині 5 – 20 см. Навесні, при прогріванні ґрунту до 9 °С, заляльковуються. Розвиток личинок і лялечок відбувається при вологості ґрунту не менш як 12 %. Період виходу імаго збігається з бутонізацією гороху. У разі недостатньої вологості ґрунту вихід імаго затримується до випадання дощу. Самка відкладає 20 – 40 яєць у квіткові бруньки, бутони, молоді листки й пагони. Через 4 – 5 діб личинки вгризаються в бутони, квітки, зав’язі, молоді бобові, пагони, скручені листки, де живляться. Пошкоджені органи рослин спотворюються, а квітки засихають і обпадають. Боби мають скрученороздутий вигляд, зерна не утворюються. Закінчивши живлення, личинки падають на ґрунт і заглиблюються у верхній шар. За сприятливих умов — достатньої зволоженості ґрунту — близько 13 % личинок заляльковуються. З середини липня починають вилітати імаго другого покоління. Яйця відкладають на дикі бобові, пізні посіви гороху, чини, квасолі. Діапаузуючі личинки першого покоління і личинки другого покоління, що мігрували в ґрунт, залишаються в ньому до весни наступного року. Розвиток першого покоління відбувається наприкінці травня — у червні, другого — в липні — серпні. Найбільш шкодочинним є перше покоління галиці.

Заходи захисту. Зяблева оранка ґрунту, культивації, знищення бобових бур’янів. Обробка посівів гороху інсектицидами на початку бутонізації в разі перевищення економічного порогу шкодочинності.