Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)
0

0.00 грн.

Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)

0

0.00 грн.

Вузькотіла розанна златка

Вузькотіла розанна златка
Вузькотіла розанна златка
Распространение:
Трапляється повсюдно.
Ряд:
Твердокрилі — Coleoptera
Семейство:
Златки — Buprestidae
Название на рус.:
Розанная узкотелая златка
Название на лат.:
Agrilus chrysoderes
Опис
Пошкоджує троянду ефіроолійну та шипшину.

Жук розміром 4,5 – 6 мм, довгастої форми, забарвлення мінливе: від металічнозеленого до золотистомідного і навіть бронзовочорного.

Яйце еліпсоподібне, каламутнобілого кольору з кремовим відтінком.

Личинка завдовжки 15 мм, вузька, плеската, безнога, після відродження біла, напівпрозора, в старшому віці з кремовим відтінком.
Лялечка коричневого кольору, вільного типу.

Зимують личинки, що завершили свій розвиток, усередині пагонів. Наприкінці квітня, у травні та червні личинки розширюють ходи, виїдають камери, в яких заляльковуються. Стадія лялечки триває два тижні. На початку червня, в період цвітіння троянди, виходять жуки. Літ їх триває до початку серпня. Жуки пошкоджують листя, об’їдаючи їх з країв. Після 6 – 10денного додаткового живлення самки розпочинають відкладання яєць, розміщуючи їх на пагонах по одному — два на висоті 5 – 15 см над рівнем ґрунту. Відклавши яйце, самка змазує його рідиною, що виділяється придатковими статевими залозами. Рідина твердіє, набуває форми щитка, який захищає яйце від висихання. Плодючість — 30 – 60 яєць.

Відроджені через 18 – 26 діб личинки під щитком проникають у кору пагонів, живлячись, прокладають кільце, спіралеподібні та видовжені ходи. Кора в місцях пошкоджень темніє, піднімається, і утворюється наріст — пухлина. Пагони легко обламуються. На пошкоджених пагонах формується дрібне листя, пуп’янки жовтіють і обпадають, урожай квіток троянди знижується на 20 – 40 %. Однак в умовах ретельного догляду за плантаціями сильніші за своїм розвитком рослини троянди виявляють стійкість до пошкоджень; ходи заростають, пагони нормально плодоносять. Личинки, що завершили живлення, залишаються усередині пагонів до весни.

Генерація однорічна. Ентомофаги родини Braconidae, Eurytomidae та Tetrastichidae знижують чисельність личинок златки від 30 до 50 %.

Заходи захисту. Своєчасне і старанне виконання робіт з догляду за плантаціями, чим забезпечується гарний розвиток рослин та їх стійкість до пошкоджень. Вирощування стійких сортів. Обрізування і знищення всіх усохлих і зів’ялих пагонів навесні, до початку льоту жуків. Обробка плантацій троянди в початковий період бутонізації інсектицидами.