Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)
0

0.00 грн.

Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)

0

0.00 грн.

Верхньобокова плодова мінуюча міль

Верхньобокова плодова мінуюча міль
Верхньобокова плодова мінуюча міль
Распространение:
Значна її чисельність відмічається в степових і лісостепових районах
Ряд:
Лускокрилі — Lepidoptera
Семейство:
Моліпістрянки — Gracillariіdae
Название на рус.:
Верхнесторонняя плодовая минирующая моль
Название на лат.:
Lithocolletis corylifoliella
Опис
Пошкоджує яблуню, грушу, айву, черешню, вишню, сливу, горобину, мушмулу, глід, іргу, кизильник.

Метелик з розмахом крил 8 – 10 мм; передні крила бурокоричневі, на них з верхнього й нижнього боків — по дві трикутні чорні плями, від верхівки крила паралельно верхньому краю проходять дві світлі смуги, бахрома буруватосіра; задні крила вузькі, облямовані довгою рудуватою бахромою. Яйце кругле, розміром 0,3 мм, напівпрозоре з ледь жовтуватим відтінком. Гусениця має дві форми: сокоїдну і тканиноїдну. До третього віку гусениця безнога, з прогнатичною головою, живиться соком; гусениця старших віків циліндрична, 5 – 6 мм завдовжки, має вісім пар ніг. Лялечка — 3 – 4 мм, спочатку кремовожовта, до завершення розвитку темнокоричнева.

Зимують гусениці, які завершили живлення, у мінах опалого листя. Заляльковуються в період розпускання бруньок. У стадії лялечки перебувають 16 – 20 діб. Виліт метеликів починається у фазу порожевіння бутонів яблуні. Спарювання і відкладання яєць починаються в добу вильоту і тривають від 3 до 12 діб. Самка відкладає яйця поодинці на верхній бік листка поблизу жилок або на жилки. Плодючість — до 65 яєць. Відроджені через 7 – 10 діб гусениці через нижню оболонку яйця проникають у паренхіму листка, де й живляться від 24 до 42 діб, з яких у формі сокоїдної гусениці — 10 – 14 діб. Заляльковуються в міні. Тривалість розвитку лялечки навесні від 16 до 36, літніх поколінь — від 5 до 17 діб. У Лісостепу розвивається два покоління, в Степу — три. Гусениці останнього покоління, які завершили живлення, залишаються в листкових мінах на зимівлю.

Гусениці першого — третього віків мінують листя, руйнуючи і висмоктуючи вміст палісадної тканини; гусениці четвертого — п’ятого віків вигризають паренхіму листка, залишаючи епідерміс. Міна верхньобічна, складчаcта, видовженоовальна, розміщується вздовж центральної або бічної жилки. Колір міни — сіруватожовтий зі сріблястим відтінком.