Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)
0

0.00 грн.

Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)

0

0.00 грн.

Виноградна кружкова міль

Виноградна кружкова міль
Виноградна кружкова міль
Распространение:
Трапляється в Криму.
Ряд:
Лускокрилі — Lepidoptera
Семейство:
Моліблищанки — Heliozelidae
Название на рус.:
Виноградная кружковая моль
Название на лат.:
Holocacista rivillei
Опис
Пошкоджує виноград.

Метелик з розмахом крил 4 мм; передні крила коричневі з білими, блискучими плямами; задні крила темнокоричневі, бахрома крил довга, сіруватобіла; вусики ниткоподібні. Гусениця завдовжки 3 мм, жовтувата, голова коричнева, глибоко заходить у другий сегмент. Лялечка розміром 2,5 мм, світложовта.

Зимують гусениці, що завершили живлення, під відсталою корою на штамбах та рукавах винограду. В квітні заляльковуються і через 10 – 12 діб вилітають метелики, які живуть до 7 діб. Тому невдовзі після вильоту паруються і самки починають відкладати яйця, розміщуючи їх на жилках листка. Відродившись через 5 – 7 діб, гусениці вгризаються в середину листка і живляться паренхімою, утворюючи міну. Міна спочатку змієподібна, пізніше стає круглою, діаметром 1,5 – 2 мм. Завершивши розвиток, гусениця прогризає в міні зовнішній отвір з верхнього боку листка і там же заляльковується. Через 8 – 10 діб вилітають метелики другого покоління. На Південному березі Криму виноградна кружкова міль розвивається в трьох поколіннях. Масовий літ першого покоління спостерігається у червні, другого — в липні, третього — у вересні. У разі значного пошкодження листки обпадають. Гусениці останнього покоління, завершивши живлення, залишають міни і переходять у місця зимівлі.

Заходи захисту. Чищення зі штамбів відмерлої кори та спалювання її. При чисельності 3 – 5 мін шкідника на один листок — обробка системними інсектицидами.