Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)
0

0.00 грн.

Замовити Зворотній дзвінок
+38 050 341 41 68 (БАГАТОКАНАЛЬНИЙ)

0

0.00 грн.

Яра совка

Яра совка
Яра совка
Распространение:
Поширена в лісостеповій зоні України.
Ряд:
Лускокрилі — Lepidoptera
Семейство:
Совки — Noctuidae
Название на рус.:
Яровая совка
Название на лат.:
Amphipoea fucosa
Опис
Пошкоджує пшеницю, ячмінь, овес, кукурудзу.

Метелик 27 – 34 мм завдовжки. Передні крила від іржавого до коричневобурого кольору, ниркоподібна пляма оранжева або біла. Задні крила сіруватобурі.

Яйце розміром 0,7 мм, світложовте. Гусениця 22 – 30 мм, сіруватобура з трьома світлими смугами уздовж спинного боку. Голова, грудний і анальний щити бурого кольору. Лялечка розміром 18 мм, коричнева, на кремастері два тупих відростки і два горбки по боках.

Зимують яйця на стерні, падалиці, дикорослих злакових. Гусениці відроджуються на початку травня і починають пошкоджувати культурні й дикорослі злаки. Гусениця вигризає отвір у нижній частині рослини у фазі двохтрьох листків і укорінюється в стебло, потім переходить на сусідні рослини, а пошкоджені впродовж двох — трьох діб гинуть. Починаючи з третього віку, гусениці живуть у ґрунті і продовжують перегризати стебла, не проникаючи усередину їх. Заляльковуються в червні в ґрунті на глибині 2 – 10 см. Літ метеликів триває з середини червня до вересня. Метелики потребують додаткового живлення на квіткових рослинах гречки, татарнику, вики та ін. Одна самка відкладає до 500 яєць, розміщуючи їх на стерні озимих між стеблами і залишками піхвового листка, на падалиці, пирії, вівсюзі та інших злаках — за піхву листка по 20 – 40 штук в 1 – 3 ряди. За рік має одну генерацію.
Заходи захисту. Додержання сівозміни, лущення стерні, знищення бур’янів, глибока зяблева оранка.