Атлас бур'янів

Бур´яни є і будуть у майбутньому проблемою за будь-якої системи землеробства, успішно вирішувати яку без точної ідентифікації видового складу конкретного бур´янового угруповання неможливо. Бездумне застосування заходів контролювання бур´янів дорого обходиться як з фінансової, так і екологічної точки зору.
Основним методом ідентифікації для агронома є візуальний — визначення видової належності за зовнішніми морфологічними ознаками або порівняння наявної рослини, сходів чи насіння з фото, яке наведено в атласі.
Бур´яни в агрофітоценозах завжди представлені певною сукупністю видів і професіоналізм агронома полягає в його вмінні визначити точно видову їх належність, оцінити рівень імовірної шкоди кожного виду і розробити цілісну інтегровану програму їх контролювання, яка буде ефективною з біологічної, та доцільної з економічної точки зору і одночасно прийнятною за екологічними показниками.
Проти бур´янів немає універсального єдиного заходи чи методу контролю, потрібна інтегрована система контролювання рівня їх присутності в агрофітоценозах. Сьогодні на контролювання бур´янів господарства витрачають більше зусиль і фінансових ресурсів ніж на контролювання хвороб і шкідників разом взятих. Без вирішення проблеми забур’яненості посівів актуальність загрози шкідників і хвороб різко знижується або взагалі зводиться до нуля у посівах більшості польових культур України.
Атлас бур´янів розроблений як настільна книга для агронома. В ньому наведені в кількох варіантах фото дорослих рослин, сходів та насіння для полегшення ідентифікації їх видової належності в полі. В атласі представлені основні проблемні видів бур´янів нашої країни, які поширені у всіх природно-кліматичних зонах України та основні карантинні види. По кожному виду представлені «паспортні дані» для полегшення оцінки імовірного рівня ризику їх негативного впливу на урожайність культури.