Про інокулянти для сої від аргентинського виробника Різобактер

Земля під нашими ногами — це Всесвіт, наповнений життям. Фактично, це живий, необхідний для життя комплекс, впорядкований біологічними зв’язками, що дозволяє рослині розвиватися.

В межах світу, із впорядкованою взаємодією, головним елементом є азот. Азот також є найбільш поширеним елементом атмосфери, але при цьому, в зв’язку з його інертністю, віт також є найбільш недосяжним. Рослини не можуть брати його безпосередньо з повітря. Але деякі бактерії, такі як Bradyrhizobium japonicum допомагають їм в цьому.

Тому успішне зростання та розвиток рослини залежить від здатності взаємодіяти з оточуючим середовищем.

Під землею насіння та мікроорганізми також спілкуються між собою. Якщо це конструктивний біологічний діалог — він корисний для всіх.

Компанія ТОВ НВФ «Агросвіт» працює в Україні на ринку ЗЗР, насіннєвого матеріалу, мікродобрив і також інокулянтів вже 25 років та ексклюзивно представляє компанію Rizobacter — світового лідера по виробництву інокулянтів для сої.


Rizobacter почала свою діяльність в далекому 1977 році у місті Пергаміно, провінція Буенос-Айрес (Аргентина). Сьогодні позиціонує себе як провідна компанія з дослідження та розробки мікробіологічних продуктів, що застосовуються в сільському господарстві. Окрім головного офісу компанія має два дочірні підприємства: "Rizobacter do Brasil" та "Rizobacter del Paraguay". Продукти виробництва компанії Rizobacter продаються більш ніж в 20 країнах світу.

Кожен продукт Rizobacter — це результат кропіткої співпраці між науковцями та сільгоспвиробниками. Продукти компанії відповідають всім вимогам щодо якості біопрепаратів.

Висококваліфіковані науковці, сучасні лабораторії, випробувальні полігони, значні капіталовкладення в дослідження та розробки, значна конкуренція на ринку біопрепаратів допомогли компанії створити такі продукти для інокуляції сої як:

  • Rizoliq;
  • Rizoliq Top;
  • Signum bio-inductor.

Кожен з них здатний зайняти ключове місце в інтенсивній технології вирощування сої.

plant_soy

Об’єм продаж Різолік, Різолік Топ та Signum bio-inductor складає 25% світового ринку (із 60 млн га інокулюваної сої у світі 15 млн га обробляється інокулянтами виробництва саме компанії Rizobacter).

Rizobacter є першою в світі компанією, яка у 1989 році почала виробляти рідкі інокулянти. На даний момент ТОВ НВФ «Агросвіт» ексклюзивно представляє продукти для інокуляції сої в Україні, а саме: Різолі, Різолік Топ та Сігнум біо-індуктор.

Інокулянт Rizoliq — препарат для передпосівної обробки насіння сої з титром живих бактерій Bradyrhizobium japonicum 1*10⁹ в 1 мл.

Інокулянт Rizoliq TOP — препарат для передпосівної обробки насіння сої з титром живих бактерій Bradyrhizobium japonicum 1*10¹⁰ в 1 мл.

Інокулянт Signum bio-inductor — препарат для передпосівної обробки насіння сої з титром живих бактерій Bradyrhizobium japonicum 1*10¹⁰ в 1 мл.

Всі три продукти реалізуються в комплекті з протектором Premax, що гарантує закріплення, додатковий захист та підтримку життєдіяльності бактерій на обробленому насінні.

Тривалий термін придатності (два роки) гарантує оптимальну кількість життєздатних бактерій ретельно підібраного штаму на кожній насінині та дає можливість зберігати оброблене насіння:

  • протягом 90 днів до висівання при інокуляції Rizoliq TOP + Premax
  • протягом 50 днів до висівання при інокуляції Rizoliq + Premax.

Препарати сумісні з зареєстрованими на сою протруйниками.


Декілька коментарів про інокуляцію від директора по міжнародним продажам Rizobacter Джорджа Етхебехере


Про інокуляцію. Інокуляція — це заселення на насіння рослин бактерій. Команда наших вчених вивчає рослини сої та бактерії, з якими вони співіснують, вивчають потреби рослин, їх спосіб спілкування з навколишнім середовищем. Ми знаємо, що рослини, які отримують гарне живлення, мають кращу врожайність. 

Основна діяльність полягає у дослідженні живих організмів (бактерій), їх взаємодії з рослинами,  розробці та впровадженні інноваційних біотехнологічних рішень живлення рослин в сільському господарстві, та їх розповсюдження  на національному та світовому ринках. Ми є сертифіковані за стандартами ISO 9001, ISO 14001 та OHSAS 18001.

Про переваги інокуляції. У нас, в Аргентині, фермери не використовують азотні добрива у вирощуванні сої. Саме бульбочкові бактерії «ризобактерії»  фіксують азот з повітря до 250 кг та забезпечують прогнозовані та якісні урожаї.

Слід відмітити те, що в Україні, додає Дж. Етхебехере, заборонено вирощування ГМО сої, а норми застосовування гербіцидів чітко регламентовані (їх потрібно використовувати більш точно, ніж у Аргентині). Саме рослина, що має симбіоз з ризобіями, є сильнішою і не ділиться азотом з бур’янами в порівнянні коли використовуються добрива.


Генеральний директор ТОВ НВФ «Агросвіт» Недобиткін В. О.: «Ми, як офійійний дистриб’ютор, звісно, досліджуємо і систематично випробовуємо інокулянти».


Так як посівні площі обмежені, а умови вирощування с/г культур змінюються (як правило в гіршу сторону), збільшення виробництва можливе лише за рахунок інтенсивного (!) використання кожного гектару землі.

Варто відмітити, що при виробництві інокулянтів, компанія Rizobacter веде селекцію по створенню найбільш продуктивних з точки зору азотфіксації штамів.

Бактеріїї, які є в ґрунті («аборигенні» штами), мають незначну здатність до азотфіксації, а іноді взагалі її не мають. При інфікуванні такими «аборигенними» штамами кореневої системи сої, бульбочки утворюються і ми можемо їх спостерігати, хоча ефективність досить низька, а іноді нульова.

Після зараження такими «не ефективними» штамами у рослини виникає імунітет до інших бактерій, не тільки шкідливих, а й корисних с точки зору азотфіксації. Тому принципово важливим є факт інфікування кореневої системи саме найбільш продуктивними штамами.


Таблиця 1.

Дослідження впливу інокулянту при обробці насіння на урожайність сої (2016 рік)


 Дослід  Урожай, ц/га  Прибавка (до контролю)  Місце дослідження
 Контроль 22,70

 Еталон №1  24,20 1,50 ц/га (або +6,60%)

 Інститут кормів та сільського господарства

Поділля НААН України

 Різолік ТОП 3л/т + 

 Премакс 1 л/т

 27,10 4,40 ц/га (або +19,38%)
 Інститут кормів та сільського господарства

Поділля НААН України

 Контроль 26,60

 Еталон №1 29,60  3,00 ц/га (або +11,28%) Кіровоградська ДСГДС

 Різолік ТОП 3 л/т + 

 Премакс 1 л/т

 32,30 8,50 ц/га (або +21,40%) Кіровоградська ДСГДС


Tags: інокулянт для сої, Різобактер